БЛОГ - ВЕБ-СТУДІЯ SITEKAFE

Як просунути ЗМІ сайт, новинний портал

img

Ви власник, менеджер, адміністратор великого чи не дуже новинного порталу. У вас генерується багато свіжих новин за день. Відвідування є, але не настільки велике, як ви би хотіли. Не хвилюйтеся - все у ваших руках.

 

Перед тим, як ми візьмемось безпосередньо за просування, важливо розуміти, хто ваша цільова аудиторія і звідки здійснюється найбільше переходів на ваш сайт. У випадку з сайтами ЗМІ, я розрізняю такі джерела переходів, як:

-Новинні агрегатори (google news, yandex news, meta news, ukr.net);

-Стрічка новин RSS;

-Соціальні мережі (google+, facebook, twitter, vk, youtube);

-Прямі відвідування вашого сайту;

-Зворотні посилання (живі і куплені);

-Регіональні і місцеві видання.

 

Новинні агрегатори, соціальні мережі, зворотні посилання – це все, над чим нам доведеться працювати, але в першу чергу, попрацюємо над внутрішньою оптимізацією, структурою, виглядом і контентом вашого сайту.

Ви можете бути у всіх соціальних мережах, кожен день купляти велику кількість зворотних посилань, ваші новини будуть публікуватися у регіональних виданнях, але якщо на вашому сайті відсутня мобільна версія – це провал. Більшості відвідувачів Інтернету (60% - користувачі планшетів і мобільних телефонів) буде просто незручно переглядати ваш сайт.

Тому давайте підготуємо ваш сайт до просування. На що варто звернути увагу:

-Структура і вигляд сайту;

-Внутрішня оптимізація сайту;

-Індексація сайту;

-Контент.

 

Читайте також: Типи пошукових запитів. Як шукають користувачі?


 

Структура і вигляд сайту

Обов'язкова мобільна версія. На сьогоднішній день, приблизно 60% користувачів користуються Інтернетом через мобільні телефони і планшети. Також, якщо у вас відсутня мобільна версія, виникнуть серйозні проблеми з індексацією вашого сайту у пошукових системах.

-Простий для використання дизайн. Вашим сайтом має бути легко користуватися. Не треба придумувати щось екстраординарне. Найкращий стиль для новинних порталів - це мінімалізм. Гарні, теплі кольори, зручна навігація – все, що вам потрібно. Думайте за своїх користувачів.

-Рубрики. Актуальні рубрики. Продумайте структуру меню вашого сайту. правильно об’єднайте рубрики і підрубрики. Зробіть зрозумілу для користувачів навігацію по сайту. Не забувайте також про актуальні рубрики (приклад – Олімпіада RIO 2016). Вносьте їх окремими пунктами в меню і окремими блоками на головну сторінку вашого сайту.

-Модернізація. Ваш сайт має бути гнучким до модернізації, щоб коли ви захотіли поставити на головну сторінку один блок і відключити інший – це у вас не склало великих проблем.

-Кросбраузерність.Ваш сайт повинен гарно і правильно відображатися на всіх телефонах, у всіх браузерах (Opera, Mozilla, Chrome). Обов'язково займіться тестуванням сайту перед запуском просування, або нехай цим займуться професіонали.

-Архів новин. У вас на сайті повинна бути можливість знайти будь-яку новину, за будь-який час. Це добре як для користувачів, так і для пошукових систем, щоб вони розуміли структуру вашого сайту. Приклад – 2016-01, 2016-02 і т.д.

-Всі новини повинні спочатку відображатися на головній сторінці. Дуже добре, коли кожна новина відображається у вас на головній сторінці. Зрозуміло, їй не потрібно бути там вічно, її замінить свіжа новина у тій самій рубриці; коли кожна новина проходить через головну сторінку, збільшується відвідуваність на сайті та покращується індексація самого сайту і окремої новини.

-Хлібні крихти. У вас на сайті обов’язково повинні бути «хлібні крихти». Читаючи певну статтю, люди повинна мати змогу повернутися у загальну рубрику чи підрубрику.

Приклад – Новини України > Новини Львова > Політика
Подібні новини. Біля кожної статті повинні бути розміщені (знизу чи збоку) подібні новини. Ви повинні пропонувати людям інформацію, подібну до тої, яку вони читають. Зв’язуйте статті однаковими ключовими словами і постійно слідкуйте за цим. Це збільшить час відвідування користувачами вашого сайту.

-Мікророзмітка.Коли люди шукають ваш сайт, пошукова система видає їм не тільки один результат пошуку, вона їм видає розширений результат пошуку, з рубриками, які входять у мікророзмітку.

Це все відноситься до структури і вигляду сайту і є дуже важливим. Адже ви самі знаєте і розумієте, наскільки важливим на сайті є зручна і проста навігація, як класно коли сайт правильно відображається на мобільному телефоні. Якщо ви виконали всі ці пункти, тоді сміливо можемо приступати до внутрішньої оптимізації сайту.

 

Читайте також: Що краще? Просування сайту (SEO) чи платна реклама?


 

Внутрішня оптимізація сайту

-Складаємо семантичне ядро сайту. Ви, або спеціалісти у сфері просування сайту, повинні підібрати ключові слова і словосполучення для головних сторінок сайту. Ці слова – це те, з чим у людей повинен асоціюватися ваш сайт, або шукаючи що, люди повинні потрапляти на ваш сайт. Тут важливо приділити увагу головній сторінці і всім сторінкам рубрик. Якщо ваш сайт на декількох мовах, то семантичне ядро повинно це врахувати.

-Мета теги головної сторінки і сторінок рубрик. Такі теги як – title, meta keywords, meta description, h1 – повинні бути заповнені правильно.

-Мета теги статей. Тут теж мета теги – title, meta keywords, meta description, h1 – повинні бути заповнені правильно. Складіть правила заповнення мета тегів для статей і дайте їх модераторам, які публікують статті на сайті.

-Видалення дублікатів. На вашому сайті не повинно буди двох однакових статей. Слідкуйте за цим. Якщо ж є у цьому необхідність, використовуйте атрибут "canonical”.

-Виключення із індексації непотрібних сторінок. Приклад – сторінка «Про нас», сторінка «Контакти», сторінка «Авторизації» і т.д.

-Правильні посилання. Посилання на ваші статті мають мати гарний і зрозумілий вигляд. У них повинен бути відсутній Get параметр (Приклад - news.com/news-001?news=12&category=122). Також обов’язковим для новинного агрегату «google news» є використання цифр у кінці посилання. Приклад нормального посилання - news.com/category1/news-001

-Внутрішня перелінковка. Зазвичай використовується у статтях і призначена для того, щоб збільшити час перебування користувача на сайті. Розміщуйте посилання на подібні статті в середині однієї статті. Давайте правильні, цікаві назви цим посиланням. Спокусіть людину перейти на іншу сторінку. Напишіть правила внутрішньої перелінковки і нехай модератори сайту використовують їх при створенні статті.

-Биті посилання. Биті посилання – це неправильні посилання, або посилання на сторінки, які були видалені. Коли людина переходить по певному посиланню, а отримує відповідь: «Такої сторінки не існує», то це не додасть авторитету ні вам, ні іншому сайту. Пошукові системи також понижують рейтинг вашому сайту за такі посилання. За цим потрібно слідкувати і, час від часу, аналізувати їх наявність на вашому сайті.

Створили семантичне ядро, заповнили основні теги ключовими словами і словосполученнями, зробили перелінковку сторінок, видалили дублікати. Що робити далі? Займемось індексацією вашого сайту пошуковими системами. Тут важливі наступні фактори.

 

Читайте також: Як розкрутити свій сайт


 

Індексація сайту

-Швидкість завантаження сторінок сайту. Від того, як швидко завантажуються сторінки сайту, залежить рейтинг вашого сайту. Якщо ж сторінки завантажуються повільно, потрібно їх оптимізувати (стилі, скрипти, побудову сторінки, зображення і т.д.).

-Сторінка 404. Якщо людина помилково зайшла на якусь неіснуючу сторінку на вашому сайті, або сторінка була видалена – показуйте користувачу вашого сайту «сторінку 404». Це означає, що сторінки не існує. Гарно оформіть і розмістіть на ній посилання на головну сторінку, або на блок останніх новин на вашому сайті. Дайте людям вибір.

-Стабільність серверу. Ви розумієте, наскільки важливою є стабільність вашого ресурсу. Крім того, що нестабільність серверу не сподобається користувачам, це також не сподобається і пошуковим машинам, які постійно індексують ваш сайт. Нестабільність – означає ненадійність. Шансів бути першим з нестабільним сервером немає. Подбайте завчасно про стабільність вашого сервера.

-Безпека сайту. Те саме, що і стабільність. Користувачу і пошуковим системам не сподобається, якщо ваш сайт хтось зламав чи на нього залили вірус. Якщо вам не по бюджету тримати штатного програміста, то працюйте з агентством чи компанією, яка допоможе вам у потрібний момент.

-Sitemap + Sitemap для рубрик. Якщо у вас на сайті вже більше 10000 статей, раджу зробити додаткові файли sitemap.xml для кожної рубрики. Так пошукові двигуни зможуть швидше індексувати ваш портал і ваші новини.

-Robots.txt.Потрібно налаштувати цей файл і закрити сторінки, які не потрібно індексувати. Приклади: сторінка «Про нас», сторінка «Контакти», сторінка «Авторизації» і т.д.

Ми обговорили структуру сайту, як нам його оптимізувати і що потрібно зробити для доброї індексації. Питання, яке залишилося перед нами відкритим – контент. Гарний якісний контент - це унікальний контент, який людина зможе знайти тільки на вашому сайті. Яким він має бути, скільки і як його потрібно писати? На ці питання я спробую відповісти нижче.

 

 

Читайте також: Як стати номер 1 в google


Контент

-Хто пише?Якщо ви самі пишете статті, то рано чи пізно зіткнетеся з тим, що не встигатимете зробити все. Доки немає такої ситуації і серйозного трафіку на вашому сайті, займіться пошуком команди.

-Унікальність статей. Дбайте про те, щоб текст, який писатимуть ваші модератори, журналісти, блогери, був унікальним і ваш сайт був першоджерелом цього тексту в Інтернеті. Тоді у вас є всі шанси отримати максимальний трафік на сайті, якщо стаття цікава. Всі, хто скопіює інформацію з вашого сайту, будуть другим джерелом, а отже, і рейтинг у них буде нижчий по цій статті. Так само і у вашому випадку, якщо ви копіюєте інформацію з іншого ресурсу – це добре для затримки людей на вашому сайті, але для пошукових систем ви завжди будете джерелом під номером 2. Я, особисто, не рекомендую захоплюватися чужими статтями, принаймні, це не має бути ваш основний контент.

-Правильні заголовки. Складайте правильні, цікаві заголовки. Спокушайте людей відвідати вашу статтю. Заголовок має продавати – пам’ятайте це.

-2 статті на день. На початок, не менше двох статей в день. Коли ваші справи підуть вгору, на ваш сайт повинен буде видавати, щонайменше, 15 унікальних статей на день.

-Трендові запити. Користуйтесь нагодою, створюйте трендові статті – хто народився, хто помер, хто одружився. Таке завжди читають.

-Побутові запити. Не пропустіть і цю нагоду. Політика, куховарство, і т.д.

-Рейтинги і статистика. Проводьте рейтинги або шукайте інформацію в Інтернеті. Актуальні рейтинги чи статистика завжди цікаві людям.

-Низькочастотні і середньо частотні запити. Робіть акцент на низькочастотних і середньо частотних запитах, створюйте статті під те, що шукають люди. Проводьте аудит пошукових запитів.

-Статті завчасні.Нехай ваші модератори пишуть статті завчасно на 2-3 тижні, а між цим займаються тільки самими свіжими темами.

-Бренд.Просувайте бренд через гарні картинки, чудову інфографіку – люди завжди цим діляться у пошукових мережах.

-Конкурси.Створюйте різноманітні конкурси. Люди дуже активно таке підтримують.

-Коментарі.У вас на сайті має бути можливість залишити коментар. Інколи люди читають не так статтю, як коментарі до неї, і заходять на ваш сайт, лише, щоб комусь відповісти.

-Діалог з читачами. Ведіть діалог з читачами. Проводьте опитування. Беріть теми для статей з коментарів – там багато цікавих ідей. Не будьте до них байдужими.

 

Ніби все. Єдине, що нам залишилося обговорити, це те як ми будемо розповсюджувати ваші статті. І тут, любі друзі, ми повертаємося на самий початок нашої подорожі.

 

Читайте також: Як ваш сайт бачить google? Що він бачить а що ні?


 

Розповсюдження

-Новинні агрегатори (google news, yandex news, meta news, ukr.net). Для всіх новинних агрегаторів у вас має бути відповідний сайт і правильно оформленні статті. Ukr.net – є платним новинним агрегатором.

-Стрічка новин RSS. Давайте можливість людям користуватися вашою стрічкою новин.

-Соціальні мережі (google+, facebook, twitter, vk, youtube). Ведіть активне життя у соціальних мережах. Інколи публікуйте там те, чого не публікуєте на сайті. Найцікавіші статті ставте на рекламу. Просувайте свої сторінки.

-Прямі відвідування вашого сайту. Для цього просувайте свій бренд, щоб люди заходили на ваш сайт, маючи його в закладках, або вводячи в адресному рядку їхню улюблену url адресу.

-Зворотні посилання (живі і куплені). Дбайте про те, щоб люди, які копіюють інформацію з вашого сайту, не забували ставити посилання на першоджерело. Я рекомендую займатися тільки живими посиланнями, але якщо з цим проблема, ви завжди зможете знайти ресурси, які продають посилання.

-Регіональні і місцеві видання. Подібно до попереднього пункту, давайте їм змогу публікувати ваші статті, тим самим допомагайте їм – співпрацюючи з ними і публікуючи їхні матеріали.

-Блогери.Залучайте до ресурсу цікавих особистостей. Дайте їм свободу для написання статей. Статті від цікавих блогерів гарантують хороший трафік.

 

От і все. Сподіваюсь, дана стаття вам була корисна. Потрібна буде допомога з просуванням ЗМІ сайту або новинного порталу – звертайтесь. Завжди радий допомогти.

Успіхів вам і вдалого процвітання вашому сайту!

 

Ми продовжуємо навчальний курс - Пошукова оптимізація сайту, тож не забувайте нас читати й надалі, якщо ця стаття була вам чимось корисна.


Сподобалася стаття - розкажіть про неї друзям, а також підписуйтесь на наші сторінки в google+facebookyoutubebehance.

Автор: Богдан Оліярчук (CEO, SiteKafe)
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.