БЛОГ - ВЕБ-СТУДІЯ SITEKAFE

Як розкрутити свій сайт

img

У вас вже є веб сайт, або ви лише плануєте його мати, але вже сьогодні перед вами постало питання, як розкрутити сайт в Інтернеті. Щоб дати відповідь на це питання, потрібно розуміти як працюють пошукові системи. Отже...

 

Можна багато писати про алгоритми google, про те як вони вдосконалюються, але не варто, бо тільки-но ми опишемо їхній новий алгоритм, як вони вже його модифікують.

Все насправді відбувається дуже швидко. Інтернет розвивається, а разом з ним і пошукові системи. Розробники пошукових систем безперервно працюють над вдосконаленням результатів пошуку, тому описувати якісь алгоритми беззмістовно.

Та, незважаючи на це, є загально прийняті поняття, дотримуючись яких, ви будете в числі кращих.

 

Що краще? Просування сайту (SEO) чи платна реклама?


Як працює google?

Все дуже просто. Уявіть собі, що на світі є основний сайт А. У google до нього найбільше довіри. Вік сайту А, інформація, що знаходиться на ньому, згадки про нього у соціальних мережах, кількість людей, які щоденно заходять на цей сайт і т.д. Факторів дуже багато.

Для системи google він самий важливий. На цьому сайті є посилання на сайти B, C, D. У цих сайтів важливість вже менша. Відповідно на цих сайтах є посилання на інші сайти, можливо менш важливі, або ж такого самого рівня важливості.

Таким чином google, за допомогою цих посилань індексує весь Інтернет. Його роботи опрацьовують всі посилання і складають карти сайтів, їхніх назв, відповідність назв до реального контенту, важливість цих сайтів, і видають нам результати.

У пошуковій оптимізації це поняття називається - релевантність (міра відповідності отримуваного результату бажаному).

З цього виходить наступне: якщо в Інтернеті немає жодного посилання на ваш сайт, то пошукова система просто його не бачить. Звісно, ви власноруч можете підключити google analytics, дати системі зрозуміти що такий сайт (ваш сайт) існує, кожен день будете шукати себе у пошуку і коли нарешті знайдете, то голосно радітимете.

Так, але з таким підходом у вас шанси бути номер 1 - нульові. Тут з'являється поняття - важливість.


Важливість

Важливість - це відносна важливість, яка вираховується посиланнями на ваш сайт. Вона збільшується при кожному новому посиланні. 1000 посилань з невідомих сайтів на ваш сайт можуть прирівнятися одному посиланню з серйозного сайту. Серйозний сайт - це сайт із особливим рівнем довіри пошукової системи. Це сайт, на який у день заходить дуже багато людей. Наприклад, один із провідних новинних порталів, урядовий сайт (з доменом .gov), або освітній сайт (з доменом .edu).

Є програми, які вираховують важливість кожного сайту. Цього вам на даному етапі не потрібно. Єдине, що вам важливо розуміти, це чим більше посилань є в Інтернеті на ваш сайт - тим краще. Чим більше посилань з серйозних ресурсів - ще краще.


Релевантність

Посилання посиланнями, але окрім них дуже важливо що саме знаходиться на вашому сайті. Чи ви автор інформації, яка на ньому знаходиться, чи ви просто її скопіювали з іншого сайту (це категорично забороняється робити, якщо ви хочете бути номер 1), чи відповідає назва статті своєму вмісту, наскільки цікава вона для читачів, чи прочитавши перші 2 речення, вони закривають ваш сайт.

І тут ми знову повертаємося до поняття релевантність. Наскільки точно відповідає заголовок вашої сторінки, по якому людина перейшла на ваш сайт, самій інформації, що знаходиться на цій сторінці. Чи це саме те, що шукала людина, чи ні? Якщо так, людина проведе довго часу на вашому сайті, розкаже друзям про цю статтю в соціальних мережах, закладе її у закладки і т.д. Тому завжди слідкуйте за якістю інформації у вас на сайті, уникайте плагіату з іншого сайту (шанси нульові), щоб людям була ця інформація цікава. Пам'ятайте, що контент - король в Інтернеті. Чим він кращий у вас, тим більше шансів саме вам стати номером 1.

 

Важливість і Релевантність визначаються не вручну, бо для цього потрібно було б залучити все населення Землі.

Пошукові двигуни залучають роботів (спеціальні алгоритми), які все обраховують, після чого ранжують (видають) результати по якості.

 

Типи пошукових запитів. Як шукають користувачі?


Який буває контент?

Пошукові системи приділяють багато уваги наповненню кожної сторінки, тому що саме наповнення визначає про що дана сторінка. Якщо ви думаєте, що вкравши з сусіднього сайту не текстову інформацію, а зображення, вам за це нічого не буде - ви помиляєтесь.

Дублювання інформації відноситься до всіх типів контенту, а це - текстова інформація, зображення, відео, документи інших типів.

Гарний якісний контент - це унікальний контент, який людина зможе знайти тільки на вашому сайті.

Успіхів вам і вдалого процвітання вашому сайту!

 

 

Ми продовжуємо навчальний курс - Пошукова оптимізація сайту, тож не забувайте нас читати й надалі, якщо ця стаття була вам чимось корисна.


Сподобалася стаття - розкажіть про неї друзям, а також підписуйтесь на наші сторінки в google+facebookyoutubebehance.


Автор: Богдан Оліярчук (CEO, SiteKafe)

 


Теги: Пошукова оптимізація сайту

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.