БЛОГ - ВЕБ-СТУДІЯ SITEKAFE

Пошукова оптимізація сайту. Просування сайту (SEO) чи платна реклама? Що краще?

img

Що бачуть користувачі, як вони сканують сторінки?

Тепер, коли у нас з'явилась можливість слідкувати за тим, як ведуть себе користувачі при видачі результатів пошуку, ми можемо підвести цікаві підсумки. Тестування пошукових систем взяли на себе компанії Enquiro, Eyetools i Didit. Підсумок був однозначний - користувачі найбільше часу дивляться на ліву, верхню область (там де з'являться 1-й результат пошуку).

При перегляді стандартної сторінки пошуку Google статистика свідчить, що користувачі звикли застосовувати шаблон-F, фокусуючись спочатку (і найдовше) на лівому верхньому куті, поступово переміщаючись вниз по першим двом-трьом результатам.

В травні 2008 року, компанія Google ввела поняття "Universal Search". Замість простих результатів пошуку (10 синіх посилань :)) людям почали показувати інші типи контенту (відео, зображення, карти, новини і т.д.)

Інші пошукові двигуни з часом також почали застосовувати цю технологію, яка згодом назвалася - Blended Search (змішаний пошук).

Змішані результати пошуку показали нову статистику: не так важливо бути на 1-3 місці живих результатів пошуку, як бути у змішаних результатах.

Тому варто займатися просуванням не тільки текстової інформації (сторінок), але й включати у це просування інші типи контенту (відео, зображення, карти, новини і т.д.).

 

Як користувачі клацають по платних і живих результатах пошуку?

Звичайно, ви, читаючи цю статтю, як і всі інші, хочете вже бути на перших місцях результатів пошуку. Звісно, бути на першому місці живих результатів пошуку - це означає бути переможцем. Але це не так легко, як здається на перший погляд.

Що стосується платної реклами (результати пошуку, що зверху), 1-ше місце не має ніякої переваги від 2-го чи 3-місця платної реклами. Як показала статистика компанії Adgooroo - бути на першому місці є сенс тільки для високобюджетних рекламних кампаній - власників брендів. Для інших 3-5 позиція є оптимальна.


Як розкрутити свій сайт?


Статистика першої і всіх інших сторінок. Процентне відношення. Видимість результатів.

Ваша позиція у результатах пошуку має величезне значення на відвідуваність вашого сайту. Про це свідчить цікава статистика.

Перші 10 результатів (перша сторінка) отримала 89,71% всього трафіку, наступні (друга сторінка) тільки - 4,37%, третя сторінка - 2,42%, п'ята - 1,07%. Інші сторінки отримали менше, ніж 1% від сумарної кількості переходів.

Також цікаві статистичні дані нам надає світова компанія AOL:

1-ше місце у пошуку - це 42% від всього трафіку.

2-ге місце у пошуку - 12% від всього трафіку.

3-тє місце у пошуку - 9% від всього трафіку.

4-те місце у пошку - 6% від сього трафіку.

Всі інші результати пошуку - всього 31% загального трафіку.

Тепер ви розумієте скільки клієнтів втрачаєте? Над чим варто працювати? Скільки клієнтів просто не доходить до вас і вас не знаходить?


Порівняння платної реклами і живих результатів пошуку. Що краще?

Вище, у цій статті ми говорили про тестування пошукових систем компаніями Enquiro, Eyetools i Didit. Крім шаблону-F, вони ще багато зробили цікавих відкриттів. Одне з них - це статистика видимості живих і платних результатів пошуку.

 

Отже, маємо:

1-ше місце у пошуку - видимість 100%

2-ге місце у пошуку - видимість 100%

3-тє місце у пошуку - видимість 100%

4-те місце у пошуку - видимість 85%

5-те місце у пошуку - видимість 60%

6-те місце у пошуку - видимість 50%

7-ме місце у пошуку - видимість всього 5%

8-ме місце у пошуку - видимість 30%

9-те місце у пошуку - видимість 30%

10-те місце у пошуку - видимість 20%


Що стосується платної реклами, то статистика наступна:

1-ше місце у пошуку - видимість 50%

2-ге місце у пошуку - видимість 40%

3-тє місце у пошуку - видимість 30%

4-те місце у пошуку - видимість 20%


Як бачите, видимість у живих результатах пошуку набагато вища, ніж видимість тої самої позиції у платних результатах.

Ось ще деяка статистика від цих компаній - 85% всіх користувачів переходять тільки по посиланням живих результатів пошуку. Що стосується чотирьох верхніх платних позицій - вони еквівалентні 7-10 позиціям живих результатів.

З цього отримуємо наглядну картинку - пошукові системи щораз краще і краще вдосконалюють алгоритм видачі результатів. Процент переходу по живим посиланням щоразу буде тільки збільшуватися, тому рекламодавці матимуть серйозний стимул з’являтися вище результатів пошуку, аби мати хоч якийсь результат.

 

Типи пошукових запитів. Як шукають користувачі?


Взаємодія платної реклами і живих результатів пошуку.

Що стосується взаємодії платної і безплатної реклами - навіть якщо ви на 1-му місці у живих результатах пошуку, ви можете збільшити процент переходів на ваш сайт, якщо матимете платну рекламу над вашою позицією, або з правого боку (для Google). У таких випадках кількість переходів може збільшитися до 20%.

Також були випадки, коли по закінченню стратегії платної реклами, трафік на сайтах не переставав падати, а у деяких випадках починав навіть зростати.

З 2012 року компанія Google дає користувачу три можливості презентувати себе клієнту: живі результати, платні результати і результати у google+ Brand Pages. Про це читайте у наступних статтях.

Тому якщо у вас є можливість поєднати SEO і платну рекламу - обов'язково цим скористайтесь.


Заключення

Пошук постійно вдосконалюється. Щороку кількість людей, які щось шукають в Інтернеті збільшується. Тому, якщо вам важливий ваш бізнес - займіться його процвітанням вже сьогодні. З цим ми можемо вам допомогти - веб-студія SiteKafe.

Щоб замовити рекламу у google великих знань не потрібно, тим паче що google Adwords пропонує гарні інструкції по створенню своєї першої рекламної кампанії.

А от щоб зайнятися просуванням сайту - вже необхідно мати базові знання SEO. Що стосується реклами - це теж не так просто, як здається. Побудувати правильну стратегію реклами, яка приносить найкращий результат, а не тільки забирає гроші - це велике вміння. Тому вибираючи між платною рекламою і просуванням сайту, я вам раджу вибрати просування сайту - часу, грошей і терпіння ви витратите більше, але на фініші ви будете серед переможців.

Вибирайте тих, хто має реальні результати, працюйте з професіоналами. Підійдіть до цього питання серйозно.

Успіхів вам і вашому бізнесу.

 

Ми продовжуємо навчальний курс - Пошукова оптимізація сайту, тож не забувайте нас читати й надалі, якщо ця стаття була вам чимось корисна.


Сподобалася стаття - розкажіть про неї друзям, а також підписуйтесь на наші сторінки в google+facebookyoutubebehance.


Автор: Богдан Оліярчук (CEO, SiteKafe)


Теги: Пошукова оптимізація сайту

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.