БЛОГ - ВЕБ-СТУДІЯ SITEKAFE

Пошукова оптимізація сайту. Типи пошукових запитів. Як шукають користувачі?

img

Всі ми добре знаємо, що мати сайт це одне, а бути на перших місцях у пошукових системах - це друге.

Що саме шукають люди, як вони шукають, що з вашим сайтом не так - на ці питання я постараюсь вам відповісти у цій статті.

 

Що саме шукають люди?

На це питання кожен може відповісти по-різному, але існують групи пошукових запитів, які "сортують" людські бажання. Користувач може шукати як "аеропорт" так і "як приготувати рибу", або "купити iphone 5 se".

Не знаю чи ви помітили, але кожен з цих запитів входить в окрему пошукову групу.

Отже:


Група 1. Навігаційні запити.

Мають конкретність - Аеропорт у Києві, магазин Samsung у Львові та інші. Це пошукові запити користувачів, які знають що шукають, але не обов'язково будуть щось купляти. Вони вже користуються вашими послугами, вони вже є вашими клієнтами або багато про вас чули. Ймовірність того, що прийдуть нові відвідувачі на ваш сайт не велика, але все-таки є.

 

Як розкрутити свій сайт?


Група 2. Інформаційні запити.

Коли ми не знаємо як "приготувати страву для коханої", або "чому не включається холодильник" і починаємо шукати це в Інтернеті, то використовуємо інформаційні запити. Вони не несуть у собі цінності покупки на вашому сайті, її імовірність дуже низька, але як свідчить статистика, багато людей не одразу купляють товар. Може пройти 3 місяці до того, як людина буде готова купити новий холодильник. А де саме їй його купити? - Правильно, на тому сайті, де вона вже не раз бувала. Як я писав вище, ці пошукові запити не несуть у собі цінності миттєвої покупки, але подальшої - 100%.

Тому не забувайте створювати на вашому сайті гарний якісний контент. Пишіть статті, знімайте відео, виставляйте фото, які будуть корисні людям, і з часом ви помітите, як це відбилося на ваших продажах.


Група 3. Транзакційні запити.

Думаю, ви вже все зрозуміли по заголовку групи - це запити, які безпосередньо стосуються продажів. "Купити iphone 5se" означає, що людина вже готова до покупки, а в цьому випадку вам необхідно бути на перших місцях у пошукових системах і ваша ціна не має бути гіршою, ніж у конкурентів.

 

Якщо плануєте зробити аналіз запитів, по яким вас шукають люди, значно ефективніше буде зробити це наступним чином до кожного слова і фрази:

- Термін (Аеропорт у Львові, як приготувати рибу, купити iphone 5 se);

- Кількість запитів (980, 250, 1200);

- Намір (Навігаційний запит, інформаційний запит, транзакційний запит);

- Цінність (Низька, середня, велика).

Як ви зрозуміли, найцінніші - це транзакційні запити, по ним найбільше потрібно просувати сайт і замовляти по ним рекламу. Але не варто забувати і за інформаційні та навігаційні запити - вони також багато вирішують. Якщо не одразу, то з часом точно.

 

Просування сайту (SEO) чи платна реклама? Що краще?


Як показує статистика, людина не одразу готова здійснити покупку товару. Перш, ніж вона щось купить може пройти багато часу. З інформації, наведеної на сайті marinsoftware.com - 50% замовлень відбуваються не раніше, ніж через 10 кліків.

50% людей - готові купити товар у той самий день, 9% через 2-7 днів, 12% потребують 8-30 днів, 26% від 31 до 90, і тільки 3% потрібно більше часу, ніж 90 днів.


Також важливим фактором є мобільна версія вашого сайту. Дані компанії eMarKeter показують, що 60% користувачів відвідали сайти, найдені в результатах пошуку саме через мобільні телефони і планшети. Пам'ятайте, якщо у вас немає мобільної версії, ваш сайт не відображається в результатах пошуку! Навіть якщо у рейтингах на ноутбуці ви на 1-му місці. Також пам'ятайте, що перед перевіркою свого рейтингу в системі google, потрібно вийти зі свого облікового запису.

 

Якщо у вас немає сайту, ми, веб-студія СайтКафе, рекомендуємо вам його створити. Це гарантовано збільшить ваші об'єми продажів.

Потрібна буде допомога - звертайтеся до нас.

 

Сьогодні ми запустили навчальний курс - Пошукова оптимізація сайту, тож не забувайте нас читати й надалі, якщо ця стаття була вам чимось корисна.

 

Сподобалася стаття - розкажіть про неї друзям, а також підписуйтесь на наші сторінки в google+, facebook, youtube, behance.

 

Гарного вечора!

Автор: Богдан Оліярчук (CEO, SiteKafe)

 


Теги: Пошукова оптимізація сайту

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.